KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17144173
nr 1714 4173
Axel Lind
(1907-2011), Sverige
Oljemålning, "Vinter Uleåborg", ej signerad, etikett a tergo. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 30x44 cm
Axel Lind, svensk målare född i Köpenhamn 1907, död 2011.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 28 juli 2025
kl 19:19:52
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)